Tammemööbli hooldusjuhend

  • Puidust mööblile on soovitatav temperatuur 2 ° C - 45 ° C. Pinna kuumutamise vältimiseks on keelatud kontakt kuumade esemetega. Kuumade esemete jaoks on vajalik kasutada spetsiaalseid aluseid/matte, mis takistavad nende otsest kokkupuudet puiduga. Kaugus soojusallikast peab olema vähemalt 1 meeter. Puidu deformatsiooni vältimiseks tuleks kiireid temperatuuri muutusi välistada. Ärge asetage mööblit külma või niiske seina lähedale (vähemalt 0,5 meetri kaugusele).
  • Naturaalset tammemööblit tuleb kasutada suhtelise õhuniiskuse juures 45% - 70%. Kõrge/madal õhuniiskus võib põhjustada puidu deformatsiooni.
  • Vajalik on välistada otsese päikesevalguse sattumist mööbli pinnale, kuna päike võib põhjustada värvuse muutumist.
  • Kokkupuude agressiivsete vedelikega mööblile ei ole lubatud.
  • Tooted tuleb paigutada ainult sirgele pinnale.
  • Mööblit tuleb kasutada ainult määratud otstarbeks.
  • Kunstnahast istmetega toolide puhastamiseks tuleb kasutada niisket lappi või spetsiaalseid hooldusvahendeid. Riidest istmete puhastamiseks tuleb kasutada spetsiaalset harja või tolmuimejat (ilma agressiivse keemiata).

1. Tammemööbel linaõli töötlusega

Linaõli on inimeste ja keskkonna jaoks täiesti ohutu. Seda viimistlust on kerge hooldada, värvi uuendada ning pakkuda täiendavat kaitset. Linaõli töötlus on looduslikult antiseptiline, mis kaitseb puitu mikroorganismide ja putukate eest. Linaõli töötlusega mööblil ei tohi kasutada vedelikke ega abrasiivseid aineid. Ka niiske lapiga puhastamine võib põhjustada puidu pundumist ning muuta värvi ja tekstuuri. Mööblilt mustuse eemaldamiseks tuleb kasutada ainult kuiva lappi.

2. Tammemööbel õlivaha töötlusega

Õlivaha on looduslike õlide ja kõva vaha segu. Tänu absorbeerivatele omadustele moodustab iseloomuliku lõhnata õlivaha mustuse ja vett tõrjuva kihi, mis kaitseb puitu ja annab talle võimaluse hingata. Mööbli pinnalt mustuse eemaldamiseks tuleb kasutada ainult õrnalt niisket või kuiva lappi. Puhastamine agressiivsete puhastusvahenditega ei ole lubatud, kuna see võib muuta puidu värvi ja tekstuuri.

3. Tammemööbel lakitud töötlusega

Puidu lakkimine moodustab puidupinnale poolläbipaistva, sileda, kaitsva, veekindla kihi. Lakk on kõige praktilisem töötlus, millel on kõrgeim kulumiskindlus ja mis säilitab täielikult värvitud pinna tekstuuri ja värvi.

Ülesse