• Puidust mööblile soovitatav temperatuur on 2 ° C - 45 ° C. Pinna kuumutamise vältimiseks on keelatud kontakt kuumade esemetega. Spetsiaalsed alused / matid on kindlasti vaja kasutada kuumade esemete jaoks, mis takistavad nende otsest kokkupuudet puiduga. Kaugus soojusallikast peab olema vähemalt 1 meeter. Kiired temperatuuri muutused tuleks välistada, et vältida puidu deformatsiooni. Ärge asetage mööblit külma või niiske seina lähedale (vähemalt 0,5 meetri kaugus).
  • Loodusliku puidu mööblit tuleks kasutada suhtelise õhuniiskuse juures 45% - 70%. Kõrge / madal õhuniiskus võib põhjustada puidu deformatsiooni.
  • Vajalik on välistada otsese päikesevalguse sattumine mööbli pinnale, sest see võib põhjustada teatud liiki ravi värvuse muutumist.
  • Kokkupuude agressiivsete vedelike ja abrasiivmaterjalide mööblile ei ole lubatud.
  • Tooted tuleb paigutada ainult sirgele pinnale.
  • Mööblit tuleb kasutada ainult nende otsese otstarbega.
  • Kunstnahkade istmetega toolid tuleks pühkida niiske lapiga või kasutada spetsiaalseid hooldusvahendeid, millel on riidest istmed - spetsiaalse harja või märg / kuiv tolmuimejaga (ilma agressiivse keemiata).

1. Tammemööbli linaõli töötlusega

Linaõli on inimeste ja keskkonna jaoks täiesti ohutu. See kate on kerge remontida ja värvi uuendada ning pakkuda täiendavat kaitset. Õli töötlemine on looduslik antiseptiline, kaitseb puitu mikroorganismide ja putukate eest. Hooldusfunktsioonid: Mööblile ei tohi mingeid vedelikke ega abrasiivseid aineid kasutada. Isegi niiske lapiga puhastamine võib põhjustada puidu tõstmist, värvi ja tekstuuri. Mööbli pinnalt mustuse eemaldamiseks on vaja kasutada ainult kuiva riidelappi.

2. Tammemööbli õlivaha töötlusega

töötlus- kõva vahaõli on looduslike õlide ja kõva vaha segu. Tänu absorbeerivatele omadustele moodustab kõva vahaõli mustuse ja vett tõrjuva kihi, mis kaitseb puitu ja annab talle võimaluse hingata ja millel pole iseloomulikku lõhna.
Hooldusfunktsioonid:
Mööbli pinnalt mustuse eemaldamiseks on vaja kasutada ainult mõõdukalt märg või kuiv riie. Puhastamine agressiivsete detergentide ja abrasiivmaterjalidega ei ole lubatud, sest see võib muuta puidu värvi ja tekstuuri.

3. Tammemööbel lakitud töötlusega

Lakkide töötlus moodustab puidupinnale poolläbipaistva, sileda, kaitsva, veekindla kihi. Lakk on kõige praktilisem töötlus, millel on kõrgeim kulumiskindlus ja mis säilitab täielikult värvitud pinna tekstuuri ja värvi.